Sanal Mecmua’nın 1. Yılı

Kıymetli Okurlarımız,

Bundan bir sene önce bir grup üniversite öğrencisinin hayalleri ve yoğun çabaları neticesinde yayın hayatına başlayan Sanal Mecmua, dijital yayıncılık hayatının birinci senesini doldurmasının heyecanını yaşıyor.

Sanal Mecmua ekibi olarak bizler ise; kuruluşumuzun sene-i devriyesinde, bir sene evvel kurduğumuz hayallerin birçoğunun gerçekleştiğine şahit olmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Yayıncılık konusunda tecrübesi olmayan gençlerin bir araya gelerek başlattığı bu müstakil girişim, edindiği ilke ve prensipler sayesinde dijital yayıncılık ortamındaki varlığını, gelişme ivmesi göstermek suretiyle bir senedir sürdürmektedir.  

Sanal Mecmua henüz birinci senesini doldurduğu dijital yayıncılık hayatında, 120 farklı yazar adayının veya yazarın düşüncelerini ve araştırmalarını ilgilileriyle buluşturacak bir zemin oluşturarak, iyi bir fikri veya iyi bir araştırması olan fakat fikrini veya araştırmasını paylaşacak cesareti ve / veya imkanı bulamayan kişileri cesarelendirmiştir ve onlara imkan sağlamıştır.

Her bir ferdinin bir kenarına omuz vererek yaşattığı dergimize emek veren yayın kuruluna, içerik grubuna ve tabii ki yazarlarımıza; yayın hayatımıza başladığımız günden bu yana bizi destekleyen ve cesaretlendiren tüm okuyucularımıza; Sanal Mecmua fikri ile şahsımı buluşturan ve bu güzel çalışmanın içinde bulunmama vesile olan Sevgili ağabey Melih Tayyib Aksüt’e gönülden teşekkür ediyorum.

Nice yıldönümleri görmek duasıyla…

Genel Yayın Yönetmeni

Halid Levent